django - en to eu translation catalogue (304 entries)

en: "%(path)s" does not exist
eu: "%(path)s" ez da existitzen

en: "%(pk)s" is not a valid value.
eu: "%(pk)s" ez da balio egokia.

en: %(datetime)s couldn't be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
eu: %(datetime)s ezin da interpretatu %(current_timezone)s ordu-eremuan;
    baliteke ez existitzea edo anbiguoa izatea

en: %(from)s-%(to)s relationship
eu: %(from)s-%(to)s erlazioa

en: %(from)s-%(to)s relationships
eu: %(from)s-%(to)s erlazioak

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
eu: %(field)s %(value)r edukidun %(model)s modeloko instantziarik ez da exiistitzen.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
eu: %(field_label)s hori daukan %(model_name)s dagoeneko existitzen da.

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
eu: %(field_labels)s hauek dauzkan %(model_name)s dagoeneko existitzen da.

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
eu[0]: byte %(size)d
eu[1]: %(size)d byte

en: %d day | %d days
eu[0]: egun %d
eu[1]: %d egun

en: %d hour | %d hours
eu[0]: ordu %d
eu[1]: %d ordu

en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

en: %d month | %d months
eu[0]: hilabete %d
eu[1]: %d hilabete

en: %d week | %d weeks
eu[0]: aste %d
eu[1]: %d aste

en: %d year | %d years
eu[0]: urte %d
eu[1]: %d urte

en: '%(value)s' is not a valid UUID.
eu: '%(value)s' ez da baleko UUID bat.

en: '%(value)s' value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
eu: '%(value)s' balioak ez dauka data formatu zuzena. Formatu zuzena UUUU-HH-EE da.

en: '%(value)s' value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
eu: '%(value)s' balioak ez dauka formatu zuzena. OO:MM[:ss[.uuuuuu]] formatuan egon behar du.

en: '%(value)s' value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
eu: '%(value)s' balioak ez dauka formatu zuzena. Formatu zuzena UUUU-HH-EE OO:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] da.

en: '%(value)s' value has an invalid format. It must be in [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu] format.
eu: '%(value)s' balioak ez dauka foramtu zuzena.  [EE] [OO:[MM:]]ss[.uuuuuu] formatuan egon behar da.

en: '%(value)s' value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
eu: '%(value)s' balioak formatu zuzena dauka (OO:MM[:ss[.uuuuuu]]) baina ez da ordu 
    zuzena

en: '%(value)s' value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
eu: '%(value)s' balioak formatu zuzena dauka (UUUU-HH-EE OO:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]),
    baina ez da data/ordu zuzena.

en: '%(value)s' value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
eu: '%(value)s' balioak formatu zuzena (UUUU-HH-EE) dauka, baina ez da data zuzen bat.

en: '%(value)s' value must be a decimal number.
eu: '%(value)s' balioak zenbaki hamartarra izan behar du.

en: '%(value)s' value must be a float.
eu: '%(value)s' balioak float bat izan behar du.

en: '%(value)s' value must be an integer.
eu: '%(value)s' balioak integer bat izan behar du.

en: '%(value)s' value must be either None, True or False.
eu: '%(value)s' balioak True, False edo None izan behar du.

en: '%(value)s' value must be either True or False.
eu: '%(value)s' balioak True edo False izan behar du.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
eu: (%(name)s eremu ezkutua) %(error)s

en: 0 minutes
eu: 0 minutu

en: Albanian
eu: Albaniera

en: April
eu: apirila

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Argentinian Spanish
eu: Gaztelania (Argentina)

en: Asturian
eu: Asturiera

en: August
eu: abuztua

en: Australian English
eu: Australiar ingelesa

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijanera

en: Basque
eu: Euskara

en: Belarusian
eu: Bielorrusiera

en: Bengali
eu: Bengalera

en: Big (8 byte) integer
eu: Zenbaki osoa (handia 8 byte)

en: Boolean (Either True or False)
eu: Boolearra (True edo False)

en: Boolean (Either True, False or None)
eu: Boolearra (True, False edo None)

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Brazilian Portuguese
eu: Portugesa (Brazil)

en: Breton
eu: Bretoia

en: British English
eu: Ingelesa

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Burmese
eu: Birmaniera

en: CSRF verification failed. Request aborted.
eu: CSRF egiaztapenak huts egin du. Eskaera abortatu da.

en: Catalan
eu: Katalana

en: Change
eu: Aldatu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Colombian Spanish
eu: Gaztelania (Kolonbia)

en: Comma-separated integers
eu: Komaz bereiztutako zenbaki osoak

en: Connect, get help, or contribute
eu: Konektatu, lortu laguntza edo lagundu

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Currently
eu: Orain

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Date (with time)
eu: Data (orduarekin)

en: Date (without time)
eu: Data (ordurik gabe)

en: Date out of range
eu: Data baliozko tartetik kanpo

en: December
eu: abendua

en: Decimal number
eu: Zenbaki hamartarra

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Directory indexes are not allowed here.
eu: Direktorio zerrendak ez daude baimenduak.

en: Django Community
eu: Django Komunitatea

en: Django Documentation
eu: Django dokumentazioa

en: Django: the Web framework for perfectionists with deadlines.
eu: Django: epeekin perfekzionistak direnentzat Web frameworka.

en: Duration
eu: Iraupena

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Email address
eu: Helbide elektronikoa

en: Empty list and '%(class_name)s.allow_empty' is False.
eu: Zerrenda hutsa eta '%(class_name)s.allow_empty' False da

en: English
eu: Ingelesa

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
eu[0]: Ziurtatu ez dagoela digitu %(max)s baino gehiago komaren atzetik.
eu[1]: Ziurtatu ez dagoela %(max)s digitu baino gehiago komaren atzetik.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
eu[0]: Ziurtatu ez dagoela digitu %(max)s baino gehiago komaren aurretik.
eu[1]: Ziurtatu ez dagoela %(max)s digitu baino gehiago komaren aurretik.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
eu[0]: Ziurtatu digitu %(max)s baino gehiago ez dagoela guztira.
eu[1]: Ziurtatu %(max)s digitu baino gehiago ez dagoela guztira.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
eu[0]: Ziurtatu fitxategi izen honek gehienez karaktere %(max)d duela (%(length)d ditu).
eu[1]: Ziurtatu fitxategi izen honek gehienez %(max)d karaktere dituela (%(length)d ditu).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
eu[0]: Ziurtatu balio honek gutxienez karaktere %(limit_value)d duela (%(show_value)d ditu).
eu[1]: Ziurtatu balio honek gutxienez %(limit_value)d karaktere dituela (%(show_value)d ditu).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
eu[0]: Ziurtatu balio honek gehienez karaktere %(limit_value)d duela (%(show_value)d ditu).
eu[1]: Ziurtatu balio honek gehienez %(limit_value)d karaktere dituela (%(show_value)d ditu).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
eu: Ziurtatu balio hau gutxienez %(limit_value)s dela (orain %(show_value)s da).

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
eu: Ziurtatu balio hau %(limit_value)s baino handiagoa edo berdina dela.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
eu: Ziurtatu balio hau %(limit_value)s baino txikiagoa edo berdina dela.

en: Enter a complete value.
eu: Sartu balio osoa.

en: Enter a list of values.
eu: Idatzi balio-zerrenda bat.

en: Enter a number.
eu: Idatzi zenbaki bat.

en: Enter a valid 'slug' consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
eu: Idatzi Unicode hizki, zenbaki, azpimarra edo marratxoz osatutako baleko 'slug' bat.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
eu: Idatzi hizki, zenbaki, azpimarra edo marratxoz osatutako baleko 'slug' bat.

en: Enter a valid IPv4 address.
eu: Idatzi baleko IPv4 sare-helbide bat.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
eu: Idatzi baleko IPv4 edo IPv6 sare-helbide bat.

en: Enter a valid IPv6 address.
eu: Idatzi baleko IPv6 sare-helbide bat.

en: Enter a valid URL.
eu: Idatzi baleko URL bat.

en: Enter a valid UUID.
eu: Idatzi baleko UUID bat.

en: Enter a valid date.
eu: Idatzi baleko data bat.

en: Enter a valid date/time.
eu: Idatzi baleko data/ordu bat.

en: Enter a valid duration.
eu: Idatzi baleko iraupen bat.

en: Enter a valid email address.
eu: Idatzi baleko helbide elektroniko bat.

en: Enter a valid integer.
eu: Idatzi baleko zenbaki bat.

en: Enter a valid time.
eu: Idatzi baleko ordu bat.

en: Enter a valid value.
eu: Idatzi baleko balio bat.

en: Enter a whole number.
eu: Idatzi zenbaki oso bat.

en: Enter only digits separated by commas.
eu: Idatzi komaz bereizitako digitoak soilik.

en: Esperanto
eu: Esperantoa

en: Estonian
eu: Estoniera

en: February
eu: otsaila

en: Field of type: %(field_type)s
eu: Eremuaren mota: %(field_type)s

en: File
eu: Fitxategia

en: File extension '%(extension)s' is not allowed. Allowed extensions are: '%(allowed_extensions)s'.
eu: '%(extension)s' fitxategi-luzapena ez da balekoa. Hauek dira onartutako fitxategi-luzapenak: '%(allowed_extensions)s'.

en: File path
eu: Fitxategiaren bidea

en: Finnish
eu: Finlandiera

en: Floating point number
eu: Koma higikorreko zenbakia (float)

en: Forbidden
eu: Debekatuta

en: Foreign Key (type determined by related field)
eu: 1-N (mota erlazionatutako eremuaren arabera)

en: French
eu: Frantsesa

en: Fri
eu: ol

en: Friday
eu: ostirala

en: Frisian
eu: Frisiera

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
eu: Etorkizuneko %(verbose_name_plural)s ez dago aukeran %(class_name)s.allow_future False delako

en: Galician
eu: Galiziera

en: Georgian
eu: Georgiera

en: German
eu: Alemana

en: Get started with Django
eu: Hasi Djangorekin

en: Greek
eu: Greziera

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: IP address
eu: IP helbidea

en: IPv4 address
eu: IPv4 sare-helbidea

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the 'Referrer-Policy: no-referrer' header, please remove them. The CSRF protection requires the 'Referer' header to do strict referer checking. If you're concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" ...> for links to third-party sites.
eu: <meta name="referrer" content="no-referrer"> etiketa erabiltzen ari bazara edo 'Referrer-Policy: no-referrer' goiburukoa, mesedez ezabatu itzazu. CSRF babesak 'Referer' goiburukoa behar du egiaztapen zorrotza egiteko. Pribatutasunaz kezkatuta bazaude, erabili <a rel="noreferrer" ...> bezalako alternatibak hirugarrenen webgune loturentzat.

en: If you have configured your browser to disable 'Referer' headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for 'same-origin' requests.
eu: Zure nabigatzailera 'Refere' goiburukoak desgaitzeko konfiguratu baldin baduzu, mesedez, gune honetarako, HTTPS konexio edo 'same-origin' eskaeretarako  gaitu berriro.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for 'same-origin' requests.
eu: Nabigatzailea cookiak desgaitzeko konfiguratu baldin baduzu, mesedez aktibatu behintzat gune honetarako, edo 'same-origin' eskaeretarako.

en: Image
eu: Irudia

en: Index of %(directory)s
eu: %(directory)s zerrenda

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Integer
eu: Zenbaki osoa

en: Invalid date string '%(datestr)s' given format '%(format)s'
eu: %(datestr)s data string okerra '%(format)s' formaturako

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
eu: Orri baliogabea (%(page_number)s):%(message)s

en: Irish
eu: Irlandako gaelikoa

en: Italian
eu: Italiera

en: January
eu: urtarrila

en: Japanese
eu: Japoniera

en: July
eu: uztaila

en: June
eu: ekaina

en: Kazakh
eu: Kazakhera

en: Khmer
eu: Khmerera

en: Korean
eu: Koreera

en: Latvian
eu: Letoniera

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Lower Sorbian
eu: Behe-sorbiera

en: Luxembourgish
eu: Luxenburgera

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Malayalam
eu: Malabarera

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with
eu: ManagementForm daturik ez dago edo ez da balekoa.

en: Many-to-many relationship
eu: M:N erlazioa

en: Marathi
eu: Marathera

en: March
eu: martxoa

en: May
eu: maiatza

en: Messages
eu: Mezuak

en: Mexican Spanish
eu: Gaztelania (Mexiko)

en: Mon
eu: al

en: Monday
eu: astelehena

en: Mongolian
eu: Mongoliera

en: More information is available with DEBUG=True.
eu: Informazio gehiago erabilgarri dago DEBUG=True ezarrita.

en: Nepali
eu: Nepalera

en: Nicaraguan Spanish
eu: Gaztelania (Nikaragua)

en: No
eu: Ez

en: No %(verbose_name)s found matching the query
eu: Bilaketarekin bat datorren %(verbose_name)s-rik ez dago

en: No %(verbose_name_plural)s available
eu: Ez dago %(verbose_name_plural)s

en: No day specified
eu: Ez da egunik zehaztu

en: No file was submitted.
eu: Ez da fitxategirik bidali.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
eu: Ez da fitxategirik bidali. Egiaztatu formularioaren kodeketa-mota.

en: No month specified
eu: Ez da hilabeterik zehaztu

en: No week specified
eu: Ez da asterik zehaztu

en: No year specified
eu: Ez da urterik zehaztu

en: Norwegian Bokmål
eu: Bokmåla (Norvegia)

en: Norwegian Nynorsk
eu: Nynorsk (Norvegia)

en: November
eu: azaroa

en: Null characters are not allowed.
eu: Null karaktereak ez daude baimenduta.

en: October
eu: urria

en: One-to-one relationship
eu: Bat-bat erlazioa

en: Order
eu: Ordena

en: Ossetic
eu: Osetiera

en: Page is not 'last', nor can it be converted to an int.
eu: Orria ez da azkena, hortaz ezin da osokora (int) biurtu.

en: Persian
eu: Persiera

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
eu: Zuzendu bikoizketa %(field)s eremuan. Bakarra izan behar da.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
eu: Zuzendu bikoiztketa %(field)s eremuan.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
eu: Zuzendu bakarra izan behar den%(field_name)s eremuarentzako bikoiztutako data %(lookup)s egiteko %(date_field)s eremuan

en: Please correct the duplicate values below.
eu: Zuzendu hurrengo balio bikoiztuak.

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
eu: Mesedez, igo fitxategi bat edo egin klik garbitu botoian, ez biak.

en: Please submit %d or fewer forms. | Please submit %d or fewer forms.
eu[0]: Bidali formulario %d edo gutxiago, mesedez.
eu[1]: Bidali %d formulario edo gutxiago, mesedez.

en: Please submit %d or more forms. | Please submit %d or more forms.
eu[0]: Gehitu formulario %d edo gehiago
eu[1]: Bidali %d formulario edo gehiago, mesedez.

en: Polish
eu: Poloniera

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Positive integer
eu: Osoko positiboa

en: Positive small integer
eu: Osoko positibo txikia

en: Punjabi
eu: Punjabera

en: Raw binary data
eu: Datu bitar gordinak

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Sat
eu: lr

en: Saturday
eu: larunbata

en: Scottish Gaelic
eu: Eskoziako gaelikoa

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
eu: Hautatu baleko aukera bat. %(value)s ez dago erabilgarri.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
eu: Hautatu aukera zuzen bat. Hautatutakoa ez da zuzena.

en: September
eu: iraila

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Serbian Latin
eu: Serbiera

en: Simplified Chinese
eu: Txinera (sinpletua)

en: Site Maps
eu: Sitemap-ak

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Slug (up to %(max_length)s)
eu: Slug (gehienez %(max_length)s)

en: Small integer
eu: Osoko txikia

en: Spanish
eu: Gaztelania

en: Static Files
eu: Fitxategi estatikoak

en: String (up to %(max_length)s)
eu: String-a (%(max_length)s gehienez)

en: Sun
eu: ig

en: Sunday
eu: igandea

en: Swahili
eu: Swahilia

en: Swedish
eu: Suediera

en: Syndication
eu: Sindikazioa

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Tatar
eu: Tatarera

en: Telugu
eu: Telugua

en: Text
eu: Testua

en: Thai
eu: Thailandiera

en: That page contains no results
eu: Orrialde horrek ez du emaitzarik

en: That page number is less than 1
eu: Orrialde zenbaki hori 1 baino txikiagoa da

en: That page number is not an integer
eu: Orrialde hori ez da zenbaki bat

en: The inline value did not match the parent instance.
eu: Barneko balioa eta gurasoaren instantzia ez datoz bat.

en: The install worked successfully! Congratulations!
eu: Instalazioak arrakastaz funtzionatu du! Zorionak!

en: The submitted file is empty.
eu: Bidalitako fitxategia hutsik dago.

en: This field cannot be blank.
eu: Eremu honek ezin du hutsik egon.

en: This field cannot be null.
eu: Eremu hau ezin daiteke hutsa izan (null).

en: This field is required.
eu: Eremu hau beharrezkoa da.

en: This is not a valid IPv6 address.
eu: Hau ez da baleko IPv6 helbide bat.

en: Thu
eu: og

en: Thursday
eu: osteguna

en: Time
eu: Ordua

en: Topics, references, &amp; how-to's
eu: Gaiak, erreferentziak, &amp; laguntzak

en: Traditional Chinese
eu: Txinera (tradizionala)

en: Tue
eu: ar

en: Tuesday
eu: asteartea

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Tutorial: A Polling App
eu: Tutoriala: Galdetegi aplikazioa

en: Udmurt
eu: Udmurtera

en: Ukrainian
eu: Ukrainera

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
eu: Igo baleko irudi bat. Zuk igotako fitxategia ez da irudi bat edo akatsen bat du.

en: Upper Sorbian
eu: Goi-sorbiera

en: Urdu
eu: Urdua

en: Value %(value)r is not a valid choice.
eu: %(value)r balioa ez da baleko aukera bat.

en: Venezuelan Spanish
eu: Gaztelania (Venezuela)

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
eu: Ikusi Django %(version)s-ren <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">argitaratze oharrak</a>

en: Wed
eu: az

en: Wednesday
eu: asteazkena

en: Welsh
eu: Galesa

en: Yes
eu: Bai

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a 'Referer header' to be sent by your Web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
eu: Mezu hau ikusten ari zara HTTPS gune honek, zure nabigatzaileak 'Referer header' bat bidaltzea behar duelako, baina ez du batere bidali. Goiburuko hau zure nabigatzailea beste norbaitek ordeztu ez duela ziurtatzeko eskatzen da.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
eu: Formularioa bidaltzean gune honek CSRF cookie bat behar duelako ikusten duzu mezu hau. Cookie hau beharrezkoa da segurtasun arrazoiengatik, zure nabigatzailea beste batek ordezkatzen ez duela ziurtatzeko.

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
eu: Zure settings fitxategian <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> jarrita eta URLrik konfiguratu gabe duzulako ari zara ikusten orrialde hau.

[ctx: abbrev. month]
en: April
eu: api.

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
eu: abu.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
eu: abe.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
eu: ots.

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
eu: urt.

[ctx: abbrev. month]
en: July
eu: uzt.

[ctx: abbrev. month]
en: June
eu: eka.

[ctx: abbrev. month]
en: March
eu: mar.

[ctx: abbrev. month]
en: May
eu: mai.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
eu: aza.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
eu: urr.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
eu: ira.

[ctx: alt. month]
en: April
eu: apirila

[ctx: alt. month]
en: August
eu: abuztua

[ctx: alt. month]
en: December
eu: abendua

[ctx: alt. month]
en: February
eu: otsaila

[ctx: alt. month]
en: January
eu: urtarrila

[ctx: alt. month]
en: July
eu: uztaila

[ctx: alt. month]
en: June
eu: ekaina

[ctx: alt. month]
en: March
eu: martxoa

[ctx: alt. month]
en: May
eu: maiatza

[ctx: alt. month]
en: November
eu: azaroa

[ctx: alt. month]
en: October
eu: urria

[ctx: alt. month]
en: September
eu: iraila

en: and
eu: eta

en: apr
eu: api

en: aug
eu: abu

en: dec
eu: abe

en: feb
eu: ots

en: jan
eu: urt

en: jul
eu: uzt

en: jun
eu: eka

en: may
eu: mai

en: midnight
eu: gauerdia

en: noon
eu: eguerdia

en: nov
eu: aza

en: oct
eu: urr

en: or
eu: edo

en: sep
eu: ira

en: yes,no,maybe
eu: bai,ez,agian
